Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca ma na celu aktywizowanie młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem społecznym w wieku od 16 do 28 roku życia. Do tej grupy zaliczamy obecnych wychowanków placówek opiekuńczo- wychowawczych oraz rodzin zastępczych. Działania naszej mają wspierać jak również udoskonalać proces usamodzielniania przy współpracy ze wszystkimi instytucjami, które specjalizują się w przygotowaniu młodego człowieka w wejście w dorosłe życie.
W obecnej chwili jesteśmy w trakcie wdrażania Ogólnopolskiego Programu, który ma objąć wychowanków z pieczy zastępczej z całego kraju. Celem programu, jest połączenie świata pracodawców z młodzieżą z pieczy zastępczej. Program, będzie skupiał pracodawców, oferty szkoleniowe, oferty pracy oraz wszystkie dzieci i młodzież z pieczy zastępczej z całego kraju.
Naszym priorytetowym zadaniem jest zapewnienie opieki pod kontem zawodowym przez ustalenie indywidualnej ścieżki kariery, kursy zawodowe, szkolenia oraz mentoring. Naszym marzeniem jest przygotowanie absolwenta, który w przyszłości będzie świadomym obywatelem, który realizuje swoje cele, marzenia poprzez satysfakcjonującą pracę.
Do jakich działań/przedsięwzięć?
Ogólnopolski Program Pomocy Pierwsza Praca ma za zadanie aktywizować zawodowo młodzież opuszczającą pieczę zastępczą w całym kraju.
Zadania dla wolontariusza:
- stworzenie grup projektowych do danego z powyższych projektów (z wyborem lidera)
- uczestniczenie w pozyskiwaniu partnerów biznesowych oraz środowisk branżowych do poszczególnych projektów – z różnych branż;
- pomoc w przygotowaniu oraz udział w zarządzaniu organizacyjnym wojewódzkich piknikach zawodowych w całym kraju;
- możliwość udzielania korepetycji w domach dziecka;
- przygotowanie dnia otwartego dla młodzieży z domów dziecka na SGH, celem pokazania życia studenckiego oraz motywacji tej młodzieży do przyszłego podjęcia studiów;
- prace przy wdrążenie platformy IT – Serce 4xP
- pomoc we współpracy z zagranicznymi partnerami fundacji jak np. PwC, Aviva, Santander Bank czy McDonald;
- pomoc przy organizacji akcji informacyjnych w social mediach oraz w budowaniu planów marketingowych na poszczególne projekty;
- pomoc w nawiązaniu relacji z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się tematyką mieczy zastępczej;
- udział w pracach nad łączeniem działań administracji publicznej z działaniami fundacji;
Kogo szukamy?
- osoby z językami obcymi do współpracy międzynarodowej;
- osoby zaineresowane zdobyciem doświadczenia w: nawiązywaniu relacji międzynarodowych / współpracy administracji publicznej z biznesem / zarządzania projektami / pozyskiwaniu środków na finasowanie działań charytatywnych / funkcjonowaniu polityki społecznej kraju / tworzeniu rozwiązań systemowych;
- osoby kreatywne i gotowe na wyzwania;
- osoby otwarte na drugiego człowieka;
- osoby poszukujące rozwiązań z duchem nowych technologii;
- osoby do praktyk w prowadzeniu finansów i księgowości fundacji;
- osób chcących próby pozyskania funduszy na projekty fundacyjne;
- osób lubiących pracę z dziećmi przy piknikach zawodowych;
- osoby do tworzenia komunikacji w social mediach dla innych studentów (wolontariusz) – również dla innych uczelni wyższych w kraju, które mógłby pójść śladami SGH.
- osoby interesujące się dodatkowo modą do projektu „BU – Bank Ubrań”
Ramy czasowe:
Czas w zależności od dostępności wolontariuszy-studentów. Projekty cały czas ewoluują do przodu i każda pomoc jest na wagę złota.
Założeniem fundacji jest stworzenie stałego narzędzia wsparcia dla naszych podopiecznych, gdyż co roku nowych osób potrzebujących przybywa. Każdy nowy student mógłby włączyć się w istniejące grupy projektowe, aby utrzymać ciągłość przekazywania informacji oraz realizacji celów dla kolejnych beneficjentów projektów.
Możemy rozliczać studentów w ramach semestralnych lub projektowych w zależności od potrzeb lub wymogów SGH.
+48 882 670 990
+48 506 160 509
https://www.facebook.com/FundacjaProgramPomocyPierwszaPraca/